برگزاری 40 برنامه برای هفته بسیج در آستانه 40 سالگی انقلاب

سه شنبه, 07/16/1398 - 09:26
برگزاری 40 برنامه برای هفته بسیج ب
برگزاری 40 برنامه برای هفته بسیج در آستانه 40 سالگی انقلاببرگزاری 40 برنامه برای هفته بسیج در آستانه 40 سالگی انقلاببرگزاری 40 برنامه برای هفته بسیج در آستانه 40 سالگی انقلاببرگزاری 40 برنامه برای هفته بسیج در آستانه 40 سالگی انقلاب
کارکرد‌های بسیج در چهل سالگی انقلاب اسلامی

برگزاری 40 برنامه برای هفته بسیج در آستانه 40 سالگی انقلاب

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسن عجمی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: شهدای شرق اصفهان سهم بسزایی در جنگ ایفا کردند، بسیج از نگاه امام لشکر مخلص خدا معنا می‌شود و از دیدگاه مقام معظم رهبری شورآفرین، برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان بیم‌آفرین است.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) اصفهان افزود: یکی از معجزه‌های انقلاب که به دست امام خمینی بنیان گذاشته شد و اندیشه معنوی ایشان پشت سر آن است تشکیل سازمان بسیج است، بسیج 20 میلیونی که با این اندیشه سازمان‌دهی شد کار بزرگی بود که امام انجام داد و این تعلیم بزرگ را از خداوند گرفته بود تا سرنوشت به دست جوانان سپرده شود.

وی گفت: نقش جوانان امروز در بسیج موتور محرکه انقلاب است و در عین حالی که از روحیه جوان‌ها استفاده می‌شود از اندیشه افرادی که از ابتدای انقلاب تا کنون در بسیج نقش‌آفرینی کردند هم استفاده می‌شود و اگر روند بسیج به این منوال پیش برود تفکر بسیجی طنین‌انداز خواهد شد.

عجمی تصریح کرد: از همان ساعات اولیه که انقلاب تشکیل شده تا کنون با عنایت خداوند متعال، درایت رهبری و حضور جوانان انقلاب علی‌رغم توطئه‌های دشمن پیش رفته است، توطئه‌ها، کودتای نوژه، تحریم‌های علیه نظام که از اول انقلاب تاکنون بوده است و حرف یک روز و دو روز نیست، دنبال کردن اختلاف انگیزی در بین اقوام مختلف که با ایستادگی قومیت‌ها روبرو شد از جمله چالش‌های پیش روی انقلاب بوده است.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) اصفهان اضافه کرد: از دیگر چالش‌های انقلاب جنگ تحمیلی 8 ساله است که 40 کشور در کنار هم علیه ایران ایجاد کردند اما تفکر بسیجی در همه اقشار توانست مقاومت را ایجاد کند و اولین جنگی را رقم بزند که حتی یک وجب به دشمن داده نشد.

وی ادامه داد: بسیج صداقت خود را به انقلاب نشان داده و همیشه و در همه حال کمک حال انقلاب بوده است، صحنه‌های سیاسی مختلف، محرومیت‌زدایی، اقتصادی، بهداشتی، جنگ نرم و فرهنگی به انقلاب در عبور از چالش‌های مهم کمک کرده است، هر جا اتفاقی بیفتد حاضر خواهد بود.

عجمی خاطرنشان کرد: بسیج صرفاً یک حرکت احساسی نیست، بلکه از نظر مقام معظم رهبری بسیج متکی به دانش، فهمیدن و بصیرت است، زمانی که مقام معظم رهبری از عمق بسیج سخن ارائه می‌کنند، بسیج را مکانی اعلام می‌دارند که بر اساس دانش و فهمیدن کار می‌کند و جناحی نیست بلکه لشکر انقلاب و متعلق به انقلاب است و در آن هم‌افزایی وجود دارد، افرادی که در آن نقش دارند از دانش‌آموز، کارگر، کاسب، پزشک، استاد و... شاکله بسیج را تشکیل و دنبال می‌کنند.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) اصفهان یادآور شد: بسیج تحقق مردم‌سالاری دینی است چون مردم رکن اصلی بسیج هستند، هر وقت بسیج در جایی حضور پیدا می‌کند حضور ملت ایران را در آنجا شاهد هستیم، امروزه شاهد رشد تفکر بسیج در جهان اسلام هستیم، زیاد شدن فرهنگ ایثار و شهادت نتیجه همین تفکر است، مردم سوریه، عراق و لبنان اگر برابر داعش به پیروزی می‌رسند نتیجه بسیج است.

وی با بیان این‌که در بسیج برنامه‌های مختلفی دنبال می‌شود، افزود: وسعت سرزمینی ناحیه امام علی در شرق اصفهان 16 هزار کیلومتر مربع با 6 بخش، 11 شهر و 140 روستا است، مجموعه بسیج در این منطقه وسیع در هر نقطه وجود و فعالیت قوی و مختلف دارد.

عجمی عنوان داشت: در هفت ماهه گذشته بسیج در بخش فرهنگی که قالب اول فعالیت است، اقدام به برگزاری 45 یادواره شهدا، اکران فیلم‌های انقلابی، همایش رزمندگان همراه با تجلیل از آن‌ها، آموزش مسؤولان فرهنگی، پیگیری انجام مراسمات ملی مذهبی، گروه سرود و تئاتر کرده است.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) اصفهان اظهار کرد: بسیج در قالب بسیج سازندگی در محرومیت‌زدایی فعالیت‌هایی صورت داده است که استفاده از ظرفیت‌های قسمت‌های مختلف مثل کمیته امداد خمینی، بهزیستی و خیریه‌ها که به رفع محرومیت کمک می‌کنند موجب وفاق و همدلی شده است، امسال 4 منزل مسکونی ساخته و 8 منزل محروم مرمت و تعمیر شده است.

وی ابراز داشت: در پرورش قارچ، ماهی، دام سبک، صنایع‌دستی و تبدیلی، گیاهان دارویی و در بخش آموزش و اشتغال از ظرفیت جهاد کشاورزی شهرستان و فنی حرفه‌ای دنبال و همچنین با صدور گواهی به استفاده از وام‌های خوداشتغالی کمک شده است.

عجمی آمار داد: در اردوهای جهادی 60 مدرسه در شرق شهرستان در برنامه قرار گرفت، از ظرفیت آموزش و پرورش 3 هزار و 500 نفر روز در این اردوها برای بازسازی مدارس استفاده شد، سال گذشته هم در جمع‌آوری کمک به مردم به دنبال زلزله کرمانشاه کمک‌های مردمی حدود 200 میلیون کمک غیر نقدی، 6 عدد کانکس و 5 میلیون کمک نقدی از سوی ناحیه امام علی جمع‌آوری شد همچنین اردوهای جهادی حضور پیدا کردند و در ساخت مسکن کارهای خوبی انجام شد.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) اصفهان گفت: بسیج سازندگی در شرق اصفهان در بعضی مناطق که سالَک گریبان‌گیر مردم است، در بخش مختلف بن‌رود، جلگه، براهان شمالی و جنوبی و جرقویه سفلی و اولیا 2 هزار نفر با شبکه بهداشت کمک کردند و در جهت مبارزه با سالَک گام مفیدی برداشته شده است.

وی اضافه کرد: بسیج در همکاری با دولت مسؤولیت حفاظت از 50 درصد صندوق‌های اخذ رأی شرق شهرستان را بر عهده داشت که به خوبی انجام شد، همچنین بسیج گشت پایگاه‌ها با محوریت مبارزه با سرقت‌های خرد در حال انجام است برای آمادگی در رویارویی با جنگ سخت است و تعامل خوب با نیروی انتظامی شهرستان دارد.

عجمی با اشاره به تشکیل کلاس‌های علمی در دو بخش در سطوح مختلف، تصریح کرد: در دو پایگاه علمی در دو شهر طرح اجرا شده که در جهت ارتقای علمی بسیجیان و دانش‌آموزان گام مفیدی دارند، در هفته بسیج امسال از هواپیمای بدون سرنشین رونمایی می‌شود که یک دانش‌آموز بسیجی آن را ساخته است.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) اصفهان خاطرنشان کرد: در بخش ورزشی امکانات ناحیه امام علی(ع) 21 سوله در اختیار دارد و برگزاری مسابقات ورزشی شرکت در مسابقات استان، فوتبال، والیبال و.. از جمله فعالیت‌های ورزشی انجام شده است.

وی در ادامه گفت: 50 درصد بسیجیان شرق را در مجموع ناحیه امام علی بانوان تشکیل می‌دهند، همایش عفاف و حجاب تکریم افراد باحجاب، در این هفته، برگزار می‌شود، همچنین آموزش‌های خانواده مقاوم به منظور ترویج سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی و روانشناسی در خانواده‌ها دنبال می‌شود، در بخش‌های مختلف پرورش مربیان در خصوص خانواده هم در حال پیگیری است همچنین 231 کارگاه به منظور تحکیم هدف خانواده در 21 پایگاه گذاشته شده است.

عجمی در خصوص اقدامات اردویی گردشگری راهیان نور ابراز داشت: 750 نفر به راهیان نور غرب و جنوب اعزام شدند، واقعه غدیر در شهر سجزی با کیفیت برگزار شد..

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) اصفهان تصریح کرد: در مورد مسائل و مشکلات بهداشتی که پیش می‌آید در سطح منطقه تیم پزشکی رایگان اعزام شد، در خصوص سلامت و تغذیه اسلامی و بهداشت روان از ظرفیت نماز جمعه استفاده شد تا اساتید این حوزه در 10 نقطه شهرستان در خصوص مسائل بهداشتی صحبت کنند.

وی افزود: همچنین میز خدمت با هدف بررسی مشکلات و مسائل از طریق دیدار چهره ب چهره و در جلساتی که با بخشداری‌های کوهپایه بن رود جلگه گذاشته شد در حال پیگیری است، رزمایش پدافند غیر عالم در هفته بسیج در یکی از کارخانه‌های سطح منطقه برای افزایش ایمنی و توان کارگر در محیط کار انجام می‌شود.

عجمی تأکید کرد: در جهت مقابله با ریزگردها در دشت سجزی نیز در 307 هکتار با حضور بسیج بیش از 90 درصد نهال سبزی تحویل داده شد.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) با بیان این‌که برای هفته بسیج و در 40 سالگی انقلاب 40 عنوان برنامه در نظر گرفته شده است، عنوان داشت: هر پایگاه در شرق اجرای یک طرح را بر عهده گرفته است، از جمله این طرح‌ها اکران فیلم‌های ارزشی، غبارروبی قبور شهدا، حضور بسیجیان به صورت سازمان‌یافته و سخنرانی فرماندهان در نماز جمعه، برگزاری بیش از 10 یادواره شهدا در قشر محلی و دانش‌آموزی سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران با حضور بسیجیان، پاسداران و مسؤولان است.

وی اضافه کرد: از آنجایی که هفته بسیج با هفته وحدت با هم مقارن است برنامه برگزاری جشن و مولودی‌خوانی انجام می‌شود، همچنین اقدام به افتتاح سالن ورزشی، برگزاری کارگاه آموزشی زندگی مقاوم، افتتاح صندوق‌های قرض‌الحسنه و برگزاری خانوادگی پیاده‌روی نمونه دیگری از فعالیت‌هایی است که انجام خواهد شد.

عجمی یادآور شد: رزمایش خدمت در هفته بسیج انجام خواهد شد که به وسیله بسیج اداری در سطح استان دنبال می‌شود و هدف آن کم شدن فاصله مردم و مسؤولان است که مشکلات مردم در وضع موجود با حضور مسؤولان تا قسمتی حل شود.

فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) در ادامه با بیان این‌که شعار این هفته «بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت» است، توضیح داد: هفته بسیج از 29 آبان شروع و تا 5 آذر ادامه دارد.

انتهای پیام/63095/ص3