تبیین مبانی انقلاب اسلامی از اولویت‌های مهم جشنواره تئاتر مقاومت است

شنبه 31 خرداد 1399 - 08:46
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح
سید محمد یاشار نادری در مراسم معارفه مدیران ستادی و دبیران بخش‌های مختلف هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت با اشاره به مقوله روشنگری به‌عنوان فلسفه وجودی هنرهای نمایشی، تبیین ریشه‌ی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را از اولویت‌های اصلی این جشنواره برشمرد.
تبیین مبانی انقلاب اسلامی از اولویت‌های مهم جشنواره تئاتر مقاومت است

تبیین مبانی انقلاب اسلامی از اولویت‌های مهم جشنواره تئاتر مقاومت است

ه گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، مراسم معارفه مدیران ستادی و دبیران بخش‌های مختلف هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به همراه رونمایی از نماد بصری این دوره، روز گذشته با حضور رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و جمعی از مدیران بنیاد در دبیرخانه جشنواره تئاتر مقاومت برگزار شد.

در این مراسم سید محمد یاشار نادری، رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح در سخنانی کوتاه و با اشاره به فرازوفرودهای پیش رو گفت: جمع ستاد جشنواره جمع وزینی ست و ما را به آینده آن خصوصاً به دوره آتی جشنواره بسیار امیدوار خواهد کرد؛ هرچند مسیر سخت و راه ناهموار است زیرا همه میدانیم که مشکلات زیادی سد راه شما خواهد بود اما مطمئن هستم با توکل به خدا و تلاش و اهتمام اعضای ستاد و سایر دوستان قطعاً بر مشکلات فائق خواهید آمد.
نادری ضمن برشمردن اولویت‌های جشنواره تئاتر مقاومت، توجه ویژه‌ بر روی سیاست‌های تبیینی را از اصلی‌ترین اقدامات عنوان کرد و گفت: یکی از نکات و مسائلی که این روزها بسیار مشاهده می‌شود کم‌عمقی جشنواره‌ها و توجه صرف به‌ظاهر آن‌هاست. درحالی‌که یکی از اولویت‌های مهم جشنواره مقاومت کار بر روی مبانی موضوعی انقلاب اسلامی و مسئله دفاع مقدس است و ازآنجایی‌که فلسفه تئاتر روشن گری ست باید بتواند مسئله مقاومت و انقلاب اسلامی را به‌صورت ریشه‌ای تبیین کند.

پیش از صحبت‌های رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن خیرمقدم به رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح با اشاره به‌اضافه شدن مضامین جدید در حوزه تئاتر مقاومت گفت: ما در شورای مرکزی جشنواره بر آن شدیم تا مفاهیم جدیدی را به‌عنوان «مقاومت» اضافه کنیم، مفاهیمی مانند مدافعان سلامت، تحریم اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را در کنار سایر مفاهیم مانند هشت سال دفاع مقدس بی افزاییم همچنین استفاده از ظرفیت هنرمندان برجسته در تمامی کشور و توجه به تئاتر دانشگاهی و افزودن نسل جدیدی در بدنه تئاتر کشور نیز از دیگر رویکردهای ما در این دوره از جشنواره خواهد بود.
  
نیلی همچنین در خصوص نماد جدید جشنواره نیز گفت: یکی از نکات موردتوجه این دوره تأکید بر بخش بصری جشنواره است بنابراین طی مشورت‌ها و جلساتی که برگزار کردیم به‌اتفاق آرا قرار شد هنرمند گرامی آقای محمد روح‌الامین مسئولیت این کار را بر عهده بگیرند و درنهایت بعد از نشست‌های بسیار و گفتگوهای موضوعی فراوان امروز این نماد جدید را رونمایی خواهیم کرد.

در ادامه مراسم توحید معصومی دبیر اجرایی هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و مدیران ستادی و دبیران بخش‌های مختلف نیز از روند اجرایی و سیاست‌های برنامه‌ریزی‌شده در برگزاری هر چه‌بهتر جشنواره گزارشی ارائه کردند.
همچنین در پایان مراسم ضمن اهدای احکام مدیران ستادی و دبیران بخش‌های مختلف از نماد جدید هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت که توسط محمد روح‌الامین طراحی‌شده است با حضور رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح و مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد.


دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.